HISTORIE

Na počátku byl nápad. Asistentka starosty města Kralupy nad Vltavou a organizátorka mnoha městských akcí Lenka Císlerová (tehdy Procházková)se před vánocemi  2008 sešla s předsedou sportovní komise Janem Špačkem a nápad připravit pro domácí sportovce akci tak nějak vyplynul. „Nevím, kdo z nás to jako první vyslovil, ale tak, jako ve spoustě jiných věcí, i nyní jsme byli za jedno. S Honzou realizujeme společně i městské oslavy Dny Kralup, tak nám bylo jasné, že i tuto akci ´uděláme´minimálně spolu,“ uvedla v Almanachu ankety v roce 2009 Lenka Císlerová. V lednu 2009 nápad na uspořádání ankety Sportovec Kralup nad Vltavou jednohlasně podpořila Sportovní komise. Do organizačního teamu byl přizván tehdejší člen Sportovní komise a spoluzakladatel hokejbalových soutěží ve městě Jindřich Kohm. Hokejbalisté již od roku 1997 pořádali své sportovní galavečery, na nichž byl předseda Sportovní komise Jan Špaček stálým hostem. Jan Špaček v roce 2008 po předvánoční hokejbalové slávě oslovil Jindřich Kohma, zda by neměl zájem spolupracovat při vyhlašování Ankety Sportovec Kralup nad Vltavou jako moderátor. „Myšlenka setkání všech místních sportovců na společenské akci se mi moc líbila, stejně jako Honzovi naše galavečerní show, a tak jsem cítil velkou výzvu pokusit se po třináct let vypiplávané know how, samozřejmě v upravené podobě, dát do služby k prospěchu celého kralupského sportu. Na moderování jsem v žádném případě zálusk neměl, lákalo mě na se na akci podílet coby režisér a scenárista,“ uvedl Jindřich Kohm v prvním Almanachu ankety. A tak byl zformován organizační team Ankety Sportovec Kralup, jehož složení se za deset ročníků Ankety nezměnilo, a který ze Slavnostního vyhlášení Sportovce Kralup nad Vltavou doslova vypiplal akci, která se zařadila mezi nejoblíbenější kulturně-společenské události ve městě.

Lenka Císlerová (1980): narodila se v Kladně. Od malička žije v nedaleké vesnici Kozinec, kde je členem SDH Kozinec. Vystupovala vždy jako aktivní člen. Několik let se jí dařilo vést i mladé požárníky, se kterými úspěšně absolvovala několik krajských závodů.Do Kralup přišla před 3,5 roky, kde si našla místo v kanceláři u starosty města. A protože práce ze židle není zdaleka představa jejího pracovního nasazení, podílí se na organizování některých městských akcí. Mezi její práce patří každoroční Dny Kralup, Oceňování občanů k výročí povýšení Kralup na město, v r. 2008 Oslavy mostu T. G. Masaryka, Sportovec Kralup a jiné.

Jindřich Kohm (1976): odmalička Kralupák, od roku 2000 pracuje ve stavebně-obchodní firmě MONTAKO s.r.o jako produktový manažer a vedoucího obchodního oddělení. V Kralupech je znám jako zakladatel a president Amatérských Hokejbalových Lig. V roce 2000 byl šéfem prvního mistrovství světa, které se konalo v našem městě. Jednalo se o juniorský hokejbalový šampionát za účasti osmi týmů, včetně Kanady a USA. Za organizaci šampionátu byl vyznamenán bronzovým certifikátem mezinárodní hokejbalové federace ISBHF. V roce 2007 převzal od starosty města ocenění za „dlouholetou práci s mládeží a rozvoj hokejbalu ve městě“. Mnoho let byl aktivním členem sportovní komise při MÚ. Do příprav ankety sportovce Kralup jej zatáhl Jan Špaček, který vycítil využití tvůrčího potenciálu presidenta AHL při účasti na  populárních hokejbalových galavečerech.

Jan Špaček (1954): narodil se v Jablonci nad Nisou, ve městě, které patřilo a patří k baštám sportovního dění v ČR. Aktivně dělal lehkou atletiku, fotbal a lyžování. Osud ho zavál do Kralup nad Vltavou. Je vyučencem bývalého Kaučuku, dnešního SYNTHOSU, ve kterém pracuje 47 let v různých technických funkcích. V Kralupech je znám jako dlouholetý aktivní hráč fotbalu a volejbalu. Po ukončení aktivní kariéry se věnoval výchově sportovní mládeže. Od roku 1993 je členem a od roku 1996 předsedou sportovní komise při MěÚ v Kralupech nad Vltavou. Nápad s vytvořením ankety Sportovec Kralup se zrodil v prosinci roku 2008, a okamžitě byl sportovní komisí schválen a „rozjety“ přípravy. Vznikl přípravný tým (Jan Špaček, Jindra Kohm, Lenka Procházková), který za vydatné pomoci ostatních členů sportovní komise a vedení města zvládl přípravu a v „hekticky“ krátké době se podařilo zajistit vše potřebné. A protože se akce dle názoru všech podařila, bylo  každoroční konání ankety  SPORTOVEC  KRALUP v následujících  letech  logickým pokračováním až do  letošního (2018) , jubilejního 10 -tého ročníku..